Dlaczego warto brać białko na noc

Zdecydowana większość osób uprawiających sport zawodowo i amatorsko ma świadomość, że przyjmowanie białka powinno nastąpić od 30 do 60 minut po treningu. Może to bowiem przyczynić się do lepszej wydajności spalania, a także szybszego budowania masy mięśniowej. Ludzie bardzo często zastanawiają się jednak, czy można spożywać białko na noc.

Dlaczego warto przyjmować białko na noc?

Białko, jak wiadomo, wpływa pozytywnie na naprawę, a także odbudowanie mięśni, które będą rozkładały się w trakcie różnego rodzaju aktywności fizycznej. Warto zdawać sobie sprawę, że przyjmowane białko na noc np. kazeina może być bardzo pomocne w kwestii budowania mięśni oraz siły.

Zostało bowiem zrobione specjalne badanie, w którym sportowcy, którzy przyjmowali białko przed snem, zwiększali zarówno masę mięśniową, jak i siłę w zdecydowanie szybszym czasie w porównaniu do osób, które tego nie czyniły.

białko ze sklepu z suplementami

Na czym dokładnie polegało badanie?

W przygotowanym specjalnym 12 tygodniowym programie treningowym, w którym uczestniczyli panowie w wieku 21 – 23 lat, jedna z grup przyjmowała przed snem suplement, w skład którego wchodziło 27,5 gramów białka, 15 gram. węglowodanów, a także 0,1 grama tłuszczów. Z kolei pozostali uczestnicy omawianego badania przyjmowali placebo.

Ostateczne wyniki jednoznacznie dowiodły zdecydowane zwiększenie nie tylko siły mięśni, ale również przekroju poprzecznego i rozmiarów. Koniecznie trzeba także zaznaczyć, że w przypadku osób przyjmujących przed snem białko przyrost mięśni i siły był znacznie większy w porównaniu do uczestników badania przyjmujących placebo.

Comments are closed.