Żywność dietetyczna

Żywność dietetyczna jest związana z danymi produktami spożywczymi, które znajdują zastosowanie w przypadku określonych chorób. Niektóre osoby muszą przykładowo stosować dietę bezglutenową, inne sięgają po żywność diabetyczną. Czym cechuje się taka żywność? Kto po nią najczęściej sięga?

Żywność dietetyczna

Przepisy wskazują, że są to dietetyczne środki spożywcze, które powinny posiadać określony skład. Skład ten ma za zadanie zaspokajać dane potrzeby żywieniowe określone osoby. Z żywności tego typu korzystają nie tylko dzieci i niemowlęta, ale także osoby dorosłe, które powinny uzupełniać swój jadłospis o dane substancje lub dietetyczne produkty. Zarządzenie Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej wskazuje, że taka żywność nie może zawierać w swoim składzie żadnych dodatków chemicznych. Zastosowane surowce natomiast powinny cechować się jak najwyższą jakością. 

Żywność dietetyczna niekiedy jest zlecana przez lekarza, jednak coraz więcej osób stosuje diety i stawia na zdrowy styl życia. Pamiętajmy, że połączenie sportu ze zdrowym odżywianiem wpłynie na nasze samopoczucie i zdrowie. Niezwykle ważne jest zarażanie dobrymi nawykami żywieniowymi swoich dzieci, a także najbliższe osoby. Rozpisywaniem diet zazwyczaj zajmują się osoby doświadczone i wyuczone w tym kierunku. Dietetyk podchodzi do każdego pacjenta indywidualnie i tworzy jadłospis oraz wskazuje, których produktów najlepiej unikać. W dzisiejszych czasach promuje się zdrowe odżywianie, co jest sporą korzyścią dla zdrowia naszego organizmu.

Comments are closed.