Odżywki białkowe dla kobiet – czym różnią się od tych dla mężczyzn?

Popularne wśród mężczyzn ćwiczących na siłowni, teraz także zyskuje w oczach aktywnych kobiet. Białko, bo o nim mowa, to niezbędny suplement w walce o idealną sylwetkę i lepsze efekty. Czy jest jednak różnica między białkiem dla kobiet i dla mężczyzn?

Przekonanie, że siłownia nie jest dla płci żeńskiej, już dawno przestało istnieć. Aktywne i świadome kobiety często uczęszczają na siłownie i uprawiają wymagający sport, bez obawy, że będą przy tym wyglądać męsko. Jednak bez względu na płeć i dziedzinę sportu czasem wymagane jest dodatkowe wsparcie. Białko to nic innego jak jedna z podstawowych substancji odżywczych, obok tłuszczy i węglowodanów. Z powodzeniem może zastąpić lub uzupełnić posiłek. Zamiast piersi z kurczaka czy kolejnego serka wiejskiego można więc sięgnąć po smaczny koktajl na bazie wody lub mleka.

Czy istnieje białko dedykowane tylko kobietom?

białko dla kobiet

Producenci wychodząc jednak naprzeciw kobiecym potrzebom i wypuszczają na rynek białko dla kobiet. W większości przypadków różnica będzie bardzo mała – zarówno kobiety, jak i mężczyźni mogą stosować jednakowe odżywki białkowe. Kobiety chętniej sięgają jednak po odżywki oparte o białko serwatkowe: są lekkostrawne, smaczne i można je używać nie tylko w formie szejka, ale także jako dodatek do naleśników czy owsianki. Jest to więc świetna alternatywa dla kalorycznych deserów!

Nietolerancja laktozy, a stosowanie odżywki

Kobiety częściej niż mężczyźni skarżą się na wystający i napuchnięty brzuch po spożyciu białka serwatkowego – przyczyna może leżeć w nietolerancji laktozy. Dla takich osób stworzono odżywki bez laktozy („lactose free”), które eliminują kłopotliwe i wstydliwe dolegliwości układu trawiennego.

Comments are closed.