Shoty przedtreningowe – czym są i jak działają?

Shoty przedtreningowe są płynnymi produktami mającymi za zadanie zwiększać wysiłkowe możliwości naszego organizmu. Składy shotów różnią się od siebie, chociaż cel suplementacji będzie identyczny. Jeśli wziąć pod uwagę zasugerowane ilości, zwykle różnice występują w porcji kofeiny oraz substancji, które rozszerzają naczynia krwionośne, większość spośród shotów zawiera ich znacznie mniej, aniżeli opcje w proszku. Nierzadko w przedtreningowych shotach znajdują się także substancje mające za zadanie wspierać funkcjonowanie mózgu. Działając one w sposób nootropiczny. Potrafią w znaczący sposób zwiększać skupienie, ruchowe możliwości, reagowanie na bodźce, a także poprawić nasz nastrój. Do tychże substancji zalicza się przykładowo ashwagandhę, ALC czy też NALT. 

W jaki sposób przedtrenigowe shoty oddziałują na nasz organizm? 

Przedtreningowe shoty działają na różnych obszarach. Potrafią w skuteczny sposób zlikwidować uczucie znużenia i nawodnić organizm. Poza tym zwiększają także wytrzymałość czy treningową wydajność. Działają na polu usprawniania i zwiększania ilości przepływającej krwi poprzez krwionośne naczynia. Dzięki temu tlen może być przetransportowany do mięśni dużo szybciej. W rezultacie do mięśni dociera dużo większa ilość odżywczych składników, co usprawnia zdecydowanie proces ich regeneracji, jak i wysiłkowe możliwości. 

Dla kogo przeznaczone są przedtreningowe shoty? 

Przedtreningowe shoty powinny być stosowane przez osoby potrzebujące wsparcia przedtreningowego pod postacią zastrzyku energii, jak i takie, które pragną dać z siebie sto procent na treningach. Przedtreningowe shoty mogą być używane także przed intensywnym psychicznym wysiłkiem. Z uwagi na skład danego shota, można używać ich w innych celach. Niektóre z produktów będą lepiej ukierunkowane na pobudzanie, inne zaś na zwiększanie ilości transportowanych odżywczych składników, wspomagając w efekcie tak zwaną mięśniową pompę. Kolejne zaś będą się przyczyniać do znacznie lepszego skupienia w czasie umysłowej pracy. 

Z czym połączyć przedtreningowe shoty?

Shoty przedtreningowe od ŚwiatSupli bardzo dobrze sprawdzą się w połączeniu z białkami, dodatkiem argininy czy też cytruliny. Niewątpliwie będzie to zależne od składu wybranego środka oraz celu, który pragniemy osiągnąć. 

shoty przedtreningowe

Bezpieczeństwo shotów przedtreningowych

Przedtreningowe shoty to zwykle połączenie substancji typu: herbata i zielona kawa, tauryna, gurana, leucyna, witamina B6, tyrozyna czy kofeina. Nie są to składników, które w jakikolwiek sposób mogą szkodzić zdrowej osobie, tym bardziej wysportowanej. Niewątpliwie na tego typu produkty muszą uważać te osoby, które mają problemy ze zbyt wysokim ciśnieniem, gdyż już sama kofeina może je podnosić. Nie oznacza to jednakże, iż takie osoby nie mogą jej zupełnie używać. Wszystko zależne jest od ilości wybranej substancji, jak i tego, jak często się ją przyjmuje. 

Który shot przedtreningowy wybrać? 

Będzie to niewątpliwie zależne od wybranej dyscypliny oraz celu, który chce się osiągnąć. Osoby zajmujące się trenowaniem wytrzymałościowych sportów na pewno będą doceniały preparaty zawierające sporą ilość kofeiny, tauryny czy też beta-alaniny. Mają one wpływ na zwiększenie wytrzymałości i opóźniają występowanie przemęczenia. Dla trenujących na siłowni osób, najlepszym rozwiązaniem będą produkty, które zwiększają ilość wyprodukowanego tlenku azotu i przyspieszają transport odżywczych składników. Takimi substancjami są: cytrulina albo arginina. Wszystko zależy od efektu, jaki chce się osiągnąć. 

Comments are closed.