Smaczne lody proteinowe

Lody proteinowe są bardzo dobrą opcją dla każdego miłośnika deserów o obniżonej wartości energetycznej. Takie lody przygotujemy w domu i możemy korzystać z ich smaku przez cały rok. Jakie zalety mają lody proteinowe? Kiedy warto po nie sięgnąć? Czym się cechuje przekąska?

Lody wysokobiałkowe

Okazuje się, że wysokobiałkowe lody z łatwością przygotujemy samodzielnie w domu. To słodka przekąska dla każdego, kto szuka dodatkowego źródła białka w diecie. Można po nie sięgnąć zawsze wtedy, gdy mamy ochotę na coś słodkiego. Polecane są dla osób dorosłych, jak i dla dzieci, co jest kolejnym atutem. 

Lody białkowe są bardzo dobrą alternatywą dla klasycznego deseru. Białko jest ważnym składnikiem odżywczym, który pomaga rozbudować masę mięśniową. Ponadto, ma on za zadanie:

  • wspomagać dobrą odporność,
  • przyspieszać metabolizm,
  • wspomagać odchudzanie,
  • wpływać na siłę i wytrzymałość organizmu.

Przekąska dla osób aktywnych

Warto podkreślić, że lody proteinowe są dobrą opcją dla osób zainteresowanych zdrowym stylem życia i aktywnych fizycznie. To smaczny dodatek do codziennych posiłków, który przełamie nudę i monotonię w kuchni. Przysmak zawiera zdrowe zamienniki cukru, które nie są źródłem pustych kalorii. Osoby aktywne fizycznie chętnie sięgają po lody proteinowe po treningu. W składzie znajdują się aminokwasy rozgałęzione BCAA i białko serwatkowe. Aminokwasy są największym bodźcem do odbudowy mięśniowych włókien. Tego typu produkty zakupimy w sklepach online, które cały czas poszerzają ofertę. 

Comments are closed.