Suplementy – nie daj się oszukać!

Coraz więcej Polaków sięga po suplementy. Mała jest jednak świadomość czym one są i w jakim celu są spożywane. Dużo osób jest przekonanych, że suplementy zastępują zdrowy tryb życia, czyli prawidłowe odżywianie, wystarczająca ilość ruchu na dzień, a nawet regularne wizyty u lekarza! Zażywanie suplementów może mieć ogromny wpływ na zdrowie człowieka, warto jednak przyswoić podstawowe informacje na ich temat, by następnie dokonać zakupów w wybranym sklepie z suplementami.  

Suplement to nie lek

Bardzo powszechnym zabiegiem telewizji czy internetowych sklepów z suplementami jest prezentowanie suplementów jako antidotum na wszystko. Często sugeruje się odbiorcy, że dane tabletki będą lekiem na wszystkie schorzenia i problemy zdrowotne. Zaleca się niekiedy regularne przyjmowanie ogromnej ilości specyfików przez okres nawet sześciu miesięcy! Tymczasem suplement nigdy nie może być postawiony na miejscu leku, ponieważ nim nie jest! Jeśli jakakolwiek reklama czy sklep z suplementami nie informuje o tym fakcie klienta – należy czuć się zaalarmowanym! 

Lekarz wiarygodnym źródłem

Lekarz najlepiej pokieruje i poinformuje pacjenta w kwestii tego czym są suplementy i w jakiej ilości powinna przyjmować je dana osoba. Suplementy składają się z substancji odżywczych i mogą być uzupełnieniem diety. Mają na celu:

– dostarczyć witaminy i minerały w wypadku problemów kosmetycznych takich jak wypadanie włosów czy zmiany trądzikowe;

– pomóc profilaktycznie wzmocnić odporność na przykład w okresie jesienno-zimowym, kiedy wzrasta ilość zachorowań i przeziębień;

– wesprzeć przy leczeniu w przypadku niedoborów organizmów, na przykład odbudować florę bakteryjną.

Nie należy dać się zwieść opisom proszków czy kapsułek, których działanie lecznicze podparte są wątpliwej wiarygodności statystykami i rekomendacjami wielu anonimowych lekarzy. Najważniejszym źródłem wiedzy powinien być lekarz, do którego uczęszcza się na regularne wizyty. Dopiero po zaleceniach doktora należy skierować się na zakupy do wybranego sklepu z suplementami, który profesjonalnie podchodzi do swojego klienta i nie prezentuje mu nieprawdziwych treści o sprzedawanych produktach.

Comments are closed.